Облік водопостачання
03 Сер
Напрацювання

опубліковано

Облік водопостачання

Умова задачі:

Є Замовник - селищна рада, яка постачає воду населенню та підприємствам. Потрібно організувати примітивний облік водопостачання в діючі системі бух обліку, з мінімальним бюджетом та мінімальними правками в існуючій системі.

Існуюча система бухгалтерського обліку - BAS Бухгалтерія, типова, на підтримці.

Замовнику було запропоноване рішення виконане засобами розширення конфігурації, що дозволило зберегти типову програму без жодних змін!

До складу розширення "Облік водопостачання" входять наступні обєкти:

  • Довідник "Лічильники води"

Привязаний до споживача(контрагента) та послуги водопостачання(номенклатури), оскільки облік водопостачання замовником організований в розрізі різної номенклатури для різних споживачів.

  • Регістр відомостей "Покази лічильників води", періодичний.

Сюди попадають всі покази лічильників води, які фіксуються документом Рахунок на оплату покупцю.

Регістр має такі виміри: споживач(контрагент) та лічильник. А також ресурс - покази. Бачимо також пероід реєстрації та документ, яким був зареєстрований запис.

  • Внесенні зміни в документ Рахунок на оплату покупцю.

Для таб частини Послуги додані такі реквізити як лічильник та поточні\попередні покази.

Додано фільтрування в довіднику лічильників по споживачу та обраній послузі. При виборі лічильника підтягуються попередні дані даного лічильника. Після внесення поточних показів вираховується використаний обєм наданої послуги та заповнюється в колонці Кількість. При проведенні документу дані фіксуються у описаному вище регістрі відомостей.

  • Звіт про надані послуги.

Для аналізу даних був написаний звіт(по шаблону замовника). Звіт аналізує за обраний період(місяць) обєми наданої послуги в розрізі споживачів. Є можливість проводити аналіз даних одразу по кільком наданим послугам.

  • Друкована форма Акту наданих послуг.

Також була створена друкована форма Акту наданих послуг з показниами, до документу Реалізація товарів та послуг. 

В формі додано вивід показників та використаного обєму.

Для зручності виводу інформації про показники даної послуги також був створений регістр відомостей "Послуги водопостачання", де вказаний перелік послуг, по яким потрібно виводити цю інформацію в друковану форму.

Все це винесено в окрему підсистему "Облік водопостачання".

Отже, хто має таку задачу або схожу, хто хоче побачити, задати питання а може й придбати - ласкаво просимо, телефони та адреси листування в контактах)

Ціна на момент публікації:

1100